فروشگاه اینترنتی کتیز گروپ

بهترین پایه غذا برای گربه

یکی از بهترین غذاها برای گربه، گوشت سفید علی الخصوص گوشت مرغ است که اغلب پایه اصلی غذای گربه ها محسوب می شود یک مرغ کامل، منظور تمام اعضای بدن مرغ است در صورتی که سالم و تمیز باشد بهترین غذا خشگ گربه است .

گوشت بقیه پرندگان از جمله بلدرچین و بوقلمون نیز با توجه به اینکه استخوان های کوچک و سبکی دارند و کم چربی می باشند نیز برای گربه مناسب است.

همچنین بعضی از حیوانات کوچک مثل موش و خرگوش نیز با توجه به سیستم گوارشی گربه ها برایشان مفید می باشد. در این زمینه لازم است بدانید که برخی از سایت ها به صورت آنلاین گوشت حیوانات شکاری را به صورت منجمد می فروشند اگر می خواهید گربه تان را سورپرایز کنید حتما یک بار این گوشت های شکاری را برایشان تهیه کنید

همچنین غذاهایی با ترکیبات نخود سبز و گوشت مرغ ، اردک ، ماهی قزل آلا می تواند یک تغدیه متعادل و روزانه را برای گربه شما فراهم کند این ترکیبات شامل شامل امگا 3 و شش اسید چرب ، با فیبر و پروتئین برای هضم آسان و انرژی پایدار است.

رژیم خام برای گربه ها

در سال های پیش یکی از ساکنین آمریکا که سرپرستی تعدادی از گربه ها را به عهده گرفته بود برای نجات گربه هایش شروع به تهیه غذای خانگی برای آن ها نمود او می گفت برای کنترل بیماری التهابی روده و دیابت غذاهای کنسروی را کنار گذاشته، و شروع به استفاده رژیم خام گوشت خرگوش و مرغ کرده بود  که در سلامتی گربه هایش تاثیر بسزایی داشت.

غذای مفید و مضر برای گربه ها

به نظر می رسد که رژیم خام استاندارد طلایی برای رژیم غذایی گربه سانان است.

اختلاف نظر بسیاری میان  صاحبان گربه هایی که به حیوانات خانگی خود غذای گربه خام یا  غذای خانگی می دهند  و دامپزشکان که استفاده از غذاهای بدون کنترل کیفیت ، را تایید نمی کنند، وجود دارد.

اگر ترجیح می دهید از غذای خانگی استفاده کنید لازم است بدانید که  تهیه غذای مخصوص گربه یک کار دقیق و زمان بر است. ایجاد تعادل مناسب در مواد تشکیل دهنده از جمله ویتامین ها و مواد معدنی و نگهداری صحیح مواد غذایی برای یک حیوان شاد و سالم بسیار حیاتی است.

مواد مورد نیاز بدن گربه ها

به عنوان گوشتخواران اجباری ، گربه ها به موارد زیر احتیاج دارند:

 • پروتئین گوشت یا ماهی
 • اسیدهای آمینه مانند تورین (از گوشت یا ماهی)
 • اسیدهای چرب
 • ویتامین ها
 • مواد معدنی
 • اب

کربوهیدرات هایی مانند برنج و ذرت به مقدار کم خوب هستند ، اما برای رژیم غذایی گربه ضروری نمی باشند. با این حال ، مقدار کمی از کربوهیدرات ، انرژی مفیدی را فراهم می کند و ممکن است هزینه یک رژیم غذایی خانگی را کاهش دهد.

همان طور که گفتیم گربه ها گوشتخوار هستند ، بنابراین برای داشتن سلامتی مطلوب به منبع پروتئین حیوانی نیاز دارند. شما باید یک غذای تجاری با کیفیت و مناسب برای سن و سلامتی گربه خود پیدا کنید. در صورت لزوم ، قبل از اینکه  به گربه خود غذا را بدهید با دامپزشک صحبت کنید زیرا او می تواند وضعیت سلامتی او را ارزیابی کند و همچنین اطمینان حاصل کند که نوع مناسب غذا را به او می دهید.

مقدار مورد نیاز غذا برای گربه

مقدار غذایی که گربه شما نیاز دارد به وزن ، اندازه و سن آن بستگی دارد ، بنابراین همیشه مطابق آنچه همسایه شما برای گربه هایش استفاده می کند ؛ عمل نکنید! چاقی در گربه ها کاملاً رایج است و می تواند باعث کوتاه شدن عمر آن ها شود ، بنابراین همیشه مطمئن شوید که به حیوان خانگی خود مقدار صحیح غذا را می دهید اگر شک دارید ، همیشه از دامپزشک خود راهنمایی بخواهید. صرف نظر از سن گربه ، همیشه اطمینان حاصل کنید که به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارد.

مقدار مورد نیاز غذا برای گربه

لازم به ذکر است ، گربه ها هرگز با رژیم سبریجات  زنده نخواهند ماند و رشد نمی کنند. آنها باید گوشت بخورند تا مواد مغذی مورد نیاز را بدست آورند.

 

گرچه کاملاً قابل قبول است که گربه خود را با یک غذای خشک  تجاری تغذیه کنید ، اما می توانید با تغذیه گوشت تازه و پخته یا خام ، انواع مختلفی از آن را در رژیم غذایی گربه لحاظ کنید.

 

بسیاری از گربه ها عاشق ماهی هستند. با این حال ، این یک غذای قابل قبول برای تغذیه روزانه نیست. ماهی حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب است که می تواند منجر به کمبود ویتامین E در گربه ها و شرایط سخت شود.

غذا و ارتباط آن با سن گربه

نوع غذایی که به گربه خود می دهید تا حدود زیادی به سن آن ها نیز بستگی دارد و غذایی که برای گربه های تازه به دنیا آمده و کوچک مناسب است لزوما برای گربه های بالغ مناسب نخواهد بود.

 غذا برای بچه گربه ها

در این زمان تغذیه برای بچه گربه بسیار مهم است ، زیرا هنوز استخوانها و مفاصل آن ها کاملا رشد نکرده است اساس رژیم بچه گربه شما باید یک غذای بچه گربه تجاری با کیفیت بالا ، متعادل و برتر باشد. با این حال ، شما می توانید گوشت های پخته یا خام را برای تنوع استفاده کنید. از تغذیه گوشت خام تا حداقل 20 هفتگی بچه گربه اجتناب کنید ، زیرا سیستم ایمنی بدن او به اندازه کافی برای عوامل بیماری زا قوی نیست.

نکته مهم ، هرگز استخوانهای پخته شده بچه گربه خود را تغذیه نکنید. اینها ممکن است باعث آسیب داخلی یا انسداد دستگاه روده شوند. همچنین بهتر است برخی از غذاهای آبکی را در رژیم غذایی بچه گربه ها قرار دهید. غذای کنسروی یا گوشت پخته شده نقطه شروع خوبی برای این کار است.

به بچه گربه ها باید حداقل چهار بار در روز غذا داده شود. البته ممکن است آنها تمایل به خوردن همه اینها را نداشته باشند. با این حال شما باید غذا را در اختیار آن ها قرار دهید.

 غذا برای بچه گربه ها

تغذیه گربه های بالغ

همانند بچه گربه ها ، اساس رژیم گربه بالغ شما باید یک غذای تجاری با کیفیت بالا باشد. هنگام خرید ، برچسب بسته را بررسی کنید تا ببینید غذا مناسب چه سنی است..

مانند بچه گربه ها ، در صورت تمایل غذاهای متنوعی مانند گوشت یا ماهی تازه یا پخته شده را به گربه خود پیشنهاد دهید استخوانهای گوشتی یا گوشت تازه منبع خوبی از پروتئین است.

تغدیه گربه های میانسال

لازم است بدانید که گربه های میانسال ممکن است دارای مشکلات سلامتی باشند که رژیم غذایی غلط می تواند بر آنها تأثیر بگذارد.. تعداد وعده های غذا ، به اندازه و سن گربه شما بستگی دارد ، اما همیشه در یافتن تعادل بین تغذیه بیش از حد و کمبود غذا مراقبت کنید. گربه های میانسال ترجیح می دهند وعده های غذایی کمتری در طول روز بخورند ، بنابراین حداقل سه یا چهار بار به آن غذا بدهید. خوردن وعده های غذایی کم حجم و مکرر با سلامت بهتر دستگاه ادراری همراه است

غذاهای مضر برای گربه

این لیست به هیچ وجه میزان کامل آنچه گربه شما نباید بخورد نیست. هر زمان که غذا را در کاسه آن می ریزید یا ضایعاتی را از روی میز می ریزید ، این غذاهای رایج را در ذهن داشته باشید ، زیرا غذاهایی برای دوست گربه ای شما بسیار سمی است.

لیست غذاهای مضر برای گربه

 • کشمش
 • انگور
 • شکلات
 • پیازها
 • قهوه یا محصولات کافئین دار

کافئین فقط در چای و قهوه یافت نمی شود ، بلکه در کاکائو ، شکلات ، کولا و نوشیدنی های محرک نیز وجود دارد. این ماده را می توان در بعضی از داروهای سرماخوردگی و مسکن نیز یافت

 • خمیر نان
 • آووکادو
 • آجیل
 • دانه های میوه
 • ذرت
 • گوجه فرنگی
 • قارچ
 • شیر و سایر محصولات لبنی

این یکی عجیب به نظر می رسد ، زیرا شما اغلب بچه گربه ها را می بینید که در یک کاسه شیر را به عنوان میان وعده می خورند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *