فروشگاه اینترنتی کتیز گروپ

تهیه غذای خانگی برای گربه علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود فواید زیادی نیز دارد که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

  • با توجه به اینکه گربه ها به صورت غریزی غذاهای گوشتی را ترجیح می دهند لذا غذاهای تجاری فقط نیازهای جسمانی گربه ها را برآورده نمی کند.
  • تهیه غذاهای خانگی برای گربه ها از نظر بهداشتی سالم تر است. گربه ها دندان های تیزی دارند که مناسب برای جویدن گوشت خام می باشد. در صورتی که غذاهای تجاری این خاصیت را ندارند.
  • هضم غذای خانگی برای گربه ها آسان تر است و مشکل نفخ ایجاد نمی کند.
  • با تهیه غذای خانگی برای گربه می توانید رژیم غذایی شان را کنترل کنید .

طرز تهیه غذای خانگی برای گربه

تغییر عادات غذایی گربه

گربه ها عادات غذایی خاصی دارند و معمولا خیلی بد غذا هستند و تغییر عادات غذایی شان معمولا دشوار است به همین خاطر باید از تغییرات ناگهانی در رژیم غذایی آن ها خودداری کنید و به جای اینکه این کار را یکدفعه انجام دهید ، آرام آرام و کم کم شروع به تغییر عادت های غذایی شان کنید. به همین منظور باید صبور باشید چون آن ها می دانند چطور روند زندگی شما را با بدقلقی تلخ کنند.

سعی کنید در هفته حداقل دوبار غذای خانگی را باغذای قبلی او ترکیب کنید و گربه را کم کم به غذای جدیدش عادت بدهید.

این پروسه زمان بر است و باید به یاد داشته باشید که ناامید نشوید. با این کار لجباز ترین گربه ها هم کم کم رام می شوند.

غذای خانگی پخته یا غذای خام

لازم است بدانید هر دو نوع غذا اعم از پخته و خام برای گربه مزایایی دارد در صورت استفاده از غذاهای خام ، گربه معمولا قوی تر می شود چون غذاهای پخته بسیاری از ترکیبات مواد معدنی را از بین می برد.

فیزیک بدن گربه به شکلی است که بتواند از مواد موجود در طبیعت به صورت خام استفاده کند و شما نباید نگران رژیم غذایی خام برای گربه تان باشید.در صورتی که مواد گوشتی سالم و تمیز باشد باید مطمین باشید که خطری برای گربه وجود ندارد. غذایی که درست می کنید باید حتما شامل گوشت، استخوان و دیگر اعضا باشد.

طرز تهیه غذای خانگی برای گربه

 

گوشت

پایه تمام رژیم های گربه گوشت است تمام گربه ها از هر نژادی و هر سنی به گوشت نیاز دارند نیمی از رژیم غذایی گربه باید از گوشت تشکیل شود تا مواد مورد نیاز بدنشان تامین شود

استخوان

استخوان یکی از منابع طبیعی کلسیم است و مواد معدنی مناسب برای بدن گربه را دارا است .

اعضا دیگر

اعضا دیگر بدن حیوانات غیر از گوشت و استخوان ها ، آمینو اسید ها و چربی ها بدن گربه را تامین می کند. اعضای دیگر به عنوان نمونه می توانید شکار یک موش را برای گربه در نظر بگیرید. این شکار علاوه بر اینکه چربی خوبی دارد سرشار از آب هم هست . در واقع ترکیب غذای گربه با مقداری آب می تواند بسیار مفید باشد چون گربه ها در نوشیدن آب تنبل هستند.

با این حال با توجه به اینکه گربه ها عادات غذایی خاصی دارند. رژیم هایی که گفته شد بنا به نیاز گربه شما می تواند متفاوت باشد.

انواع مختلف غذا برای گربه

شما می توانید از دستورهای مختلف غذایی برای تهیه غذای خانگی گربه تان استفاده کنید. و غذاهای متونعی برای صبحانه ، ناهار و شام گربه خود سرو نمایید. این غذاها می تواند با توجه به سن و نژاد گربه متفاوت باشد.

طرز تهیه غذا برای گربه با مرغ

یک عدد مرغ کامل یا قسمتی از آن را به اندازه دلخواه  همراه با هویج کاملا بپزید سپس آن را کاملا میکس کنید.

در مرحله بعد مرغ، نصفه لیوان شیر و یک عدد تخم مرغ و نمک به مقدار لازم را با هم ترکیب کنید

و مواد را به شکل توپ های کوچک در بیاورید . مواد توپی شده را در سینی فر قرار دهید و بعد از نیم ساعت تا بیست دقیقه غذای گربه شما اماده است.

طر تهیه سالاد سبزیجات برای گربه

به طور طبیعی گربه ها گوشتخوار هستند اما گربه های که در طبیعت زندگی می کنند از سبزیجات نیز استفاده میکنند به منظور اینکه گربه های خانگی نیز بتوانند از مواد مغذی سبزیجات تغذیه نمایند ما طرز تهیه سالاد برای گربه را به شما آموزش می دهیم

کدوی سبز را پوست کنده و با جوانه گندم مخلوط کنید و درون یک کیسه ریخته و روی آن آب مرغ بریزید.

این سالاد را می تواندی در فریز نگه داری کنید و هر زمان که خواستید مقداری از آن را به عنوان میان وعده به گربه بدهید.

طرز تهیه صبحانه برای گربه

یک قاشق شیرخشک را با آب ترکیب کنید و دو عدد تخم مرغ اضافه نموده و کاملا هم بزنید و با حرارت پایین در ماهیتابه بپزید

در آخر روی مواد پخته شده در ماهیتابه پنیر و سبزی بریزید .

طرز تهیه غذا برای گربه با تن ماهی

مرغ را با هویج و برنج بپزید و آب آن را خالی نمایید سپس آن را با تن ماهی میکس کنید در صورت اضافه آمدن می توانید مقداری از مواد را فریز کنید.

طرز تهیه غذای خانگی برای گربه

طر تهیه غذا برای گربه با مرغ و سبزیجات

یک عدد مرغ را به اندازه دلخواه به همراه کاهو، هویج لوبیا سبز بپزید. بعد که مواد کاملا پخت مقداری برنج به آن اضافه کنید

در نهایت مواد را کاملا با میکس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *