فروشگاه اینترنتی کتیز گروپ

هیچ کس نباید انتظار داشته باشد که سگ هرگز پارس کند. این امر به همان  اندازه غیر منطقی است که انتظار داشته باشیم کودک اصلا گریه نکند. اما تعدادی از سگها  هستند که بیش از حد پارس می کنند. اگر شما این مشکل را دارید ، اولین قدم این است که بدانید چه عواملی باعث بیش از حد پارس کردن سگ شما می شود. پس از دانستن دلیل پارس آنها می توانید مشکل پارس آنها را حل کنید.

در واقع پارس کردن سگ ها  یکی از انواع ارتباطات صوتی آن ها محسوب می شود که سگها از آن استفاده می کنند و بسته به شرایط می تواند معنای متفاوتی داشته باشد. در اینجا برخی از دلایل پارس سگ ها ذکر شده است:

 

دلیل پارس کردن سگ و روش برطرف کردن این مشکل

حریم شخصی

وقتی شخصی یا حیوانی به منطقه ای می آید که سگ شما آن را قلمرو خود می داند  ، این باعث پارس کردن سگ شما می شود. با نزدیک شدن تهدید ، پارس اغلب بلندتر می شود. سگ شما هنگام این نوع پارس بسیار هوشیار و حتی پرخاشگر به نظر می رسد.

 

ترسیدن و سرو صدا

برخی از سگها درمقابل هرنوع صدا یا جسمی که توجه آنها را جلب کند یا آنها را بترساند، پارس می کنند. این اتفاق می تواند در هر جایی رخ دهد ، نه فقط در قلمرو خانه آنها

 

بی حوصلگی و تنهایی

سگ ها حیواناتی اهلی هستند. سگهایی که به مدت طولانی تنها هستند ، چه در خانه و چه در حیاط ، ممکن است خسته یا غمگین شوند و اغلب به دلیل ناراضی بودن از شرایط پارس می کنند.

پارس کردن به دلیل بی حوصلگی خیلی متداول است و ورزش کردن به کم کردن آن کمک می کند. همچنین تعقیب و گریز یا پنهان کاری یا دادن اسباب بازی ممکن است برای شما مفید باشد اگر این فعالیتها را هر روز در یک ساعت خاصی انجام دهید تا بتوانید یک روال ثابت ایجاد کنید. این پروسه می تواند برای کم کردن پارس سگ بسیار مفید باشد.

 

دلیل پارس کردن سگ و روش برطرف کردن این مشکل

سلام و احوالپرسی

سگها اغلب هنگام سلام و احوالپرسی از مردم یا حیوانات دیگر پارس می کنند. و پارس کردن برای آن ها نوعی راه ارتباطی می باشد.

جلب توجه

سگها اغلب هنگامی که چیزی را می خواهند پارس می کنند ، مانند زمانی که دوست دارند  بیرون بروند،  یا بازی کنند یا مشکلی دارند و دردی آن ها را نارحت می کند. در صورتی که احساس کردید که این پارس بی دلیل است و فقط  برای جلب توجه شما پارس می کند به او پاسخ ندهید و پس اینکه پارس را قطع کرد به او پاداش بدهید. به سگ خود بیاموزید که در مقابل شما آرام بنشیند یا دراز بکشد و در مواقعی که توجه شما را می خواهد  آرام بماند. هنگام قطع پارس و اجرای دستور مناسب، او را با ستایش کلامی ، مالش شکم یا غذا تشویق کنید.

 

اضطراب جدایی  و پارس اجباری

سگهایی که اضطراب جدایی دارند اغلب وقتی تنها می مانند بیش از حد پارس می کنند. آنها همچنین علائم دیگری مانند گام برداشتن ، تخریب ، افسردگی و آسیب زدن به وسایل را نیز نشان می دهند. به نظر می رسد پارس های اجباری فقط برای شنیده شدن صدای آن ها می باشد. آنها همچنین اغلب حرکات تکراری را انجام می دهند ، مانند دایره زدن یا در امتداد مسیری رفتن و برگشتن

راه حل برای کم کردن پارس سگ

کم کردن پارس کردن سگ شما به زمان ، کار ، تمرین و ثبات نیاز دارد. این کار یک شبه حل نمی شود ، اما با تکنیک ها و زمان مناسب می توانید پیشرفت را مشاهده کنید.

در اینجا چند نکته برای یادآوری هنگام شروع تلاش برای کنترل پارس سگ وجود دارد.

راه حل برای کم کردن پارس سگ

فریاد نزنید

لازم است بدانید فریاد زدن،  سگ شما را بیشتر به پارس، تحریک می کند زیرا او فکر می کند شما با او همراهی می کنید. بنابراین اولین قانون این است که آرام و محکم صحبت کنید ، اما داد نزنید.

اکثر سگها نمی دانند شما چه می خواهید وقتی به آنها فریاد می زنید “ساکت شوید”. بنابراین سگ خود را آموزش دهید تا کلمه “آرام” را درک کند.

در صورتی که سگ شما از تنهایی می ترسد بیشتر با او وقت بگذارید و سرگرمش کنید

از بین بردن محرک بیرونی

اگر چیزی بیرون از خانه توجهش را جلب کرده و به سمت آن پارس می کند پرده ها را بکشید تا آرام شود. و یا محلی که محرک را می بیند دورش کنید و به سمتی دیگر هدایتش نمایید

پرت کردن حواس سگ 

با تکنیک حواس پرتی می توانید کم کم پارس کردن سگ را کم کنید و برای این کار از سیستم پاداش و تنبیه استفاده کنید برای پرت کردن حواس سگ می توانید از  تکان دادن قوطی نوشابه با حبوبات در آن یا سوت زدن استفاده کنید

مشکلی که در تکنیک های حواس پرتی وجود دارد این است که علت پارس را حل نمی کند.. حواس پرتی های صوتی ممکن است به طور ناخواسته تحریک حیوان خانگی را افزایش دهد و حتی باعث شود او بیشتر یا بیشتر پارس کند تا مورد توجه قرار گیرد

اگر تکنیک های حواس پرتی استفاده شود ، استفاده از یک کلمه خاص برای سکوت ، مانند محکم گفتن “ساکت” ، ممکن است برای تقویت رفتار مناسب مفید باشد. وقتی سگ ساکت شد ، مطمئن شوید که به او سریع و کامل پاداش می دهید. اگر این روش بدون ایجاد ناراحتی برای سگ شما موفقیت آمیز است ، هر بار که سگ پارس را قطع کرد به او سریعا پاداش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *